Компресійні колготки для вагітних: навіщо потрібні і як вибрати?

25.06.2024 08.08.2024
6
Переглядів: 6

Зміст:

Під час вагітності жінці потрібно бути особливо уважною до свого здоров’я та слідкувати за сигналами, які подає власне тіло. Дуже часто додаткові навантаження під час вагітності призводять до виникнення неприємних симптомів у ногах – підвищеної втомлюваності, набряків, судинних зірочок, судом або поколювання. Зменшити дискомфорт і запобігти розвитку варикозної хвороби допоможуть компресійні колготи під час вагітності. Пропонуємо дізнатися про переваги та недоліки їхнього використання, а також – особливості вибору найкращої моделі.

Колготки компресійні для вагітних, 2 клас, 23-32 мм рт.ст., бежеві, закритий носок, Venosan 4002 ATU

Компресійні колготи для вагітних: навіщо потрібні?

Чому лікарі рекомендують жінкам носити еластичні панчохи та компресійні колготи під час вагітності? Ефективність застосування компресійного трикотажу давно довели вчені, тому такі вироби носять і чоловіки, і жінки. Проте, варикозна хвороба досить часто починає розвиватися саме в період вагітності, коли одночасно виникають декілька чинників ризику – набір маси тіла, зміна рівня гормонів, механічне стискання клубових судин маткою, що збільшується в розмірі. З цими процесами пов’язані:

  • проблеми кровопостачання;
  • набряки;
  • біль і відчуття важкості в ногах.

Часто жінки нехтують такими симптомами, сподіваючись, що вони просто зникнуть після пологів. Насправді це не зовсім так. Тривалий дискомфорт може стати причиною прогресування захворювань і поглибити проблему, яка вже є. Розглянемо "звичайний" і надзвичайно поширений варикоз, що буде якщо з ним не боротися? Лікарі вважають його дуже небезпечним сигналом, який може призвести до таких патологій, як тромбоз і тромбофлебіт, здатний погіршити кровопостачання плоду та матки.

Варикозне розширення вен під час вагітності: хто в групі ризику?

Можливо, ви вважаєте, що проблема вас не стосується – адже ви виконуєте спеціальну гімнастику, багато часу проводите на свіжому повітрі, правильно харчуєтеся та п’єте спеціальні вітаміни? Проте варикозу під час вагітності уникнути не так просто, адже в групі ризику:

  • жінки, у родині яких, варикоз є досить поширеною проблемою. Схильність до варикозного розширення вен виникає на фоні зниження пружності сполучної тканини, яка є будівельним матеріалом для кровоносних судин, часто зумовлена генетичним чинником;
  • венозні патології, що були в жінки ще до вагітності. У процесі виношування дитини зміна гормонального фону лише підсилить їх і збільшить навантаження для венозної системи;
  • друга вагітність. Інколи варикоз, що практично не проявляється під час виношування першої дитини, може значно посилити симптоми за настання наступних вагітностей;
  • період вагітності, що припадає на літо. Зазвичай прояви варикозу посилюються в літню спеку.

Окрім того, ризик варикозу зростає, якщо ви багато часу перебуваєте в одному положенні. Зазначимо, що сьогодні виробники пропонують антиварикозні колготи для вагітних, настільки легкі, зручні та приємні до тіла, що ви зможете носити їх навіть у спекотні дні.

Основні протипоказання: кому не можна носити компресійний трикотаж?

Колготки компресійні для вагітних, 2 клас, 20-30 мм.рт.ст., Variteks 907

Попри те, що компресійні панчохи, колготи чи гольфи під час вагітності виготовляють із максимально безпечних матеріалів, їхнє застосування має низку обмежень. Протипоказанням для використання компресійних колгот для вагітних є захворювання, під час яких спостерігають сильне звуження просвіту судин, у результаті якого знижується артеріальний тиск. Носіння компресійної білизни, панчіх або колготок додатково знизить тиск у нижніх кінцівках і може стати причиною серйозних ускладнень.

Отже, вироби з компресійного трикотажу під час вагітності протипоказані:

  • хворим із серцевою недостатністю;
  • хворим на тромбофлебіт і септичний флебіт;
  • людям із проблемами дерматологічного характеру та підвищеною чутливістю до матеріалу.

Способи профілактики варикозу під час вагітності

Будь-якому захворюванню краще запобігти, ніж потім його лікувати. Найкращою профілактикою варикозу медики вважають активний спосіб життя та помірну фізичну активність. Корисно займатися йогою, їздити на велосипеді, виконувати вправи для ніг. У період вагітності краще уникати гарячих ванн і тривалого перебування на сонці.

Тривалий час для профілактики та комплексної терапії варикозної хвороби, лікарі рекомендували використання еластичного бинта. Сьогодні частіше радять користуватися більш зручними, естетичними та практичними виробами компресійного трикотажу. Такими, наприклад, як звичайні компресійні колготи або ортопедичні колготи для вагітних, панчохи, гольфи тощо.

Користь використання компресійних колготок під час вагітності

Компресійні панчохи та колготи для вагітних виглядають, як звичайні трикотажні вироби для жінок. Проте, завдяки особливій структурі трикотажу та застосуванню еластичних волокон (еластин, поліамід, лайкра), компресійні вироби стискають ногу саме в тих зонах, де це потрібно.

Антиварикозні колготи для вагітних ефективно розподіляють тиск на ноги, покращують відтік венозної крові. За умови їхнього використання суттєво знижується ризик варикозу та тромбофлебіту. Окрім того, компресійні колготи, на відміну від гольф і панчіх, забезпечують підтримання для живота та зменшують навантаження на хребет. Такі вироби зручні, естетичні та непомітні під одягом.

Шкода компресійних колготок для вагітних

Компресійні колготи для вагітних, за умови неправильного використання, можуть не лише не дати лікувально-профілактичного ефекту, але й зашкодити в разі неправильного застосування.

Лікарі не рекомендують носити антиварикозні колготи або компресійні панчохи для вагітних:

  • за наявності локальних ранок, виразок на шкірі;
  • за наявності алергічних реакцій, що виникають під час контакту з компресійним трикотажем;
  • у яких перебіг вагітності супроводжується ускладненнями.

У будь-якому разі, застосування компресійних колгот краще обговорити з лікарем-флебологом.

Класи компресійного трикотажу для вагітних

Вироби антиварикозного трикотажу поділяють на 4 класи компресії:

  • I клас – вироби, що створюють компресію в межах 18-22 мм рт. ст., рекомендують на першій стадії варикозної хвороби, коли спостерігають важкість у ногах, помітна венозна сітка або венозний набряк;
  • II клас – вироби, здатні створювати компресію на рівні 22-32 мм рт. ст., їх призначають, коли на ногах помітні венозні вузли, а набряк не минає за ніч. Компресійні колготи другого класу допоможуть уникнути тромбозу глибоких вен;
  • III клас – вироби з компресійним впливом у межах 33-46 мм рт. ст. Використовують у разі виражених симптомів варикозного розширення, лімфо-венозної недостатності, тромбозу глибоких вен і стійких набряків;
  • IV клас – вироби з компресією до 49 мм рт. ст., носять під час важких форм варикозу, тромбозу, порушень відтоку лімфи.

Лікарі не рекомендують застосовувати компресійні вироби вище другого класу без консультації з фахівцем.

Як підібрати компресійні колготки для вагітних?

Ефективність компресійних колгот для вагітних жінок значною мірою залежить від того, чи вірно обрали розмір моделі. Розмір компресійних колгот профілактичного призначення визначають за такими параметрами:

  1. Товщина щиколотки, яку вимірюють у вузькому місці над кісточками, у ділянці гомілковостопного суглоба.
  2. Обхват гомілки під коліном.
  3. Обхват стегна – на 5 см нижче сідничної складки.
  4. Довжина ноги – від пахвової зони до стопи.

Вимірювання краще робити в ранкові часи, до утворення набряку.

ТОП-5 кращих брендів компресійних колготок для вагітних

Які компресійні колготи краще для вагітних? До вашої уваги – наш рейтинг найпопулярніших моделей колгот для вагітних із компресійним ефектом:

  1. Variteks (Туреччина) – бренд пропонує високоякісну сертифіковану продукцію, що забезпечить дієву профілактику варикозу. Виробник виготовляє компресійні колготи для вагітних, панчохи та гольфи різних ступенів компресії. Усі вироби зносостійкі, виготовлені з якісного матеріалу, який чудово пропускає повітря.
  2. Venosan (Швейцарія) – один із найвідоміших світових брендів, що спеціалізується на виготовленні компресійного трикотажу. Колготи від Venosan – легкі, матеріал “дихає”, повністю відповідають медичним показанням, їх виготовляють із високоякісних синтетичних волокон.
  3. Алком (Україна) – популярний український виробник, що пропонує естетичні та якісні вироби компресійного трикотажу, їх застосовують для покращення кровообігу, профілактики набряків і втоми. Бренд виготовляє компресійні панчохи та гольфи трьох ступенів фіксації.
  4. Sigvaris (Швейцарія) – один з найпопулярніших брендів компресійного трикотажу у світі, що представлений у 78 країнах. Панчохи від бренда Sigvaris сприяють покращенню відтоку крові та забезпечують високий рівень комфорту впродовж усього дня. Вироби виготовляють у різних відтінках.
  5. Юмиол-фарм (Україна) – український бренд, який використовує у виробництві найновіші технології для створення найбільш якісної та доступної продукції. Залежно від класу компресії, застосовують для покращення кровообігу, профілактики набряків і втоми.

В інтернет-магазині "Рідні Медтехніка" ви знайдете широкий вибір продукції від провідних світових брендів – неперевершеної якості, за демократичною ціною, з доставкою по Україні. Перш ніж здійснити купівлю, обов’язково проконсультуйтеся з вашим лікарем, який допоможе обрати оптимальний клас компресії.

Коментарі
Залиште свій коментар
Ваша електронна адреса не буде опублікована

0 800 500 128

*безкоштовні дзвінки по Україні

Графік роботи call-центру:

8:00-20:00 пн-нд