З кожним днем кількість людей, які заразилися коронавірусом, тільки зростає. На жаль, негативний ПЛР-тест не завжди є фінішем лікування і відновлення. Найчастіше люди, які перехворіли на коронавірус, ще довго скаржаться на утруднене дихання, поганий психологічний стан і загальну слабкість.
Як відновити легені?
Звісно ж, головною мішенню Covid-19 є легені: спочатку вірус проникає в ніс і глотку, а далі - опускається донизу, вражаючи легені. Відновлення залежить насамперед від тяжкості перенесеної хвороби; водночас навіть якщо захворювання протікало в легкій формі, то результати аналізів і флюорографія все одно покажуть, що Covid залишив слід в організмі.
Для відновлення дихальної системи фахівці радять проводити дихальну гімнастику: вдихнути повітря / затримати дихання на кілька секунд / видих розтягнути на 5-6 секунд; або дихати діафрагмально (животом). Зробити дихальну гімнастику ефективнішою можна за допомогою дихального тренажера, який здатний тренувати, розробляти і розвивати дихальну мускулатуру. Цей прилад здатний зміцнити дихальні м'язи і поліпшити процес дихання загалом.
Що стосується інгаляцій, то цю процедуру слід обов'язково проводити після консультації з лікарем, щоб не нашкодити. Адже тільки фахівець може визначити, в якому стані ваші легені.
Люди, які зіткнулися з коронавірусною інфекцією, напевно знайомі з таким приладом як пульсоксиметр. З його допомогою можна визначити насичення крові киснем. Нормою вважається 94-99%, але якщо показник буде нижчим, то лікар може призначити додатковий кисень. Користь від кисневої терапії проявляється в насиченні артеріальної крові O2, зменшенні задишки і, відповідно, поліпшенні стану легенів.
Ще одним чинником, що допомагає у відновленні після хвороби, є контроль вологості повітря в приміщенні. Нормальною вважається вологість у межах 50-60%, але відомо, що в холодну пору вона зазвичай знижується до 10-20%. У цьому разі незамінним помічником стане зволожувач/очищувач повітря, який оптимізує показники вологості, тим самим очищаючи повітря і створюючи несприятливі для вірусу умови.
Ультразвуковий зволожувач повітря Neoclima
Як зміцнити імунітет після хвороби
Фахівці вказують, що в період реабілітації після коронавірусної інфекції ефективно проявляють себе протизапальні, муколітичні, бронхолітичні та бронходилатаційні засоби, які застосовують у разі захворювань органів дихання, ГРЗ, бронхіальної астми.
Крім цього, вчені виявили, що в людей із достатнім вмістом в організмі вітаміну D хвороба перебігала практично без ускладнень, на відміну від тих, хто має дефіцит цього вітаміну.
Галерин, 95 мл, Апіпродукт | Вітамін D3, 100 капсул, Jarrow Formulas |
Усі ми звикли, що в разі вірусних інфекцій нам призначають рясне пиття. У разі відновлення після коронавірусу слід віддати свою перевагу не просто чаю, а відварам трав (наприклад, грудні збори трав або відвар кореня солодки).
Трав'яний чай "Вільне дихання" з липою
Не забуваємо про запобігання хворобі
Як показує практика, від Covid-19 не застрахований ніхто, але все ж захиститися від хвороби можна за допомогою елементарних звичок: миття рук, користування антисептиком, дотримання соціальної дистанції.
Бережіть себе і будьте здорові!