Що таке спортивне харчування й для чого воно потрібне?

27.05.2021 07.03.2024
2984
Переглядів: 2984

Ви, напевно, безліч разів чули термін "спортивне харчування". Однак що це таке насправді? Передусім під цим поняттям розуміють різні добавки для професійних спортсменів і людей, які займаються спортом. Спортивне харчування створюють на основі тваринних і рослинних протеїнів, амінокислот, азотовмісних кислот, вітамінних і мінеральних комплексів. Усі ці мікроелементи корисні для організму та необхідні спортсменам для досягнення бажаної форми.

Залежно від особливостей приймання та мети добавки сприяють набору м'язової маси, підвищенню сили й витривалості, жироспалюванню, набору жирової маси.

Що потрібно знати про спортивне харчування

Спортивне харчування: що та для чого

Спортхарч – це не універсальна панацея для гарної форми. Кожен вид добавок виконує свою роль в організмі, їх вживають за потреби. Далі розповімо про основні види спортивного харчування для занять спортом і за що вони відповідають.

7 основних добавок для спортсменів:

  1. протеїни;
  2. креатин і аргінін;
  3. білки;
  4. ВСАА;
  5. жироспалювальні добавки;
  6. вітамінно-мінеральні комплекси;
  7. добавки для суглобів і зв'язок;

Добавки для набору м'язової маси


Протеїнові добавки.

Спортхарч для набору м'язової маси – це, звичайно протеїни. Добавку приймають спортсмени, які нарощують м'язову масу та покращують рельєфи тіла. Протеїнові коктейлі й білковий спортхарч – це мастхев для професійних спортсменів і людей, які займаються у фітнес-клубах.

Протеїнові добавки складаються з чистого білка, який необхідний організму для побудови всіх тканин, м'язів, поліпшення еластичності й пружності шкіри.

Серед популярних видів протеїнів варто зазначити: сироватковий протеїн, казеїновий протеїн, багатокомпонентний білок, рослинні протеїни, а також яєчний і яловичий протеїн. У комплексі з протеїнами для набору м'язової маси також рекомендують споживати креатин, аргінін і незамінні амінокислоти.

Спортхарч: що для чого


Незамінні амінокислоти

Ідеться про фенілаланін, лейцин, ізолейцин, валін, треонін, триптофан, метіонін, лізин, гістидин. Вони потрібні для забезпечення безлічі процесів в організмі, зокрема й для вироблення серотоніну, детоксикації, регулювання рівня цукру в крові. З погляду фізичної активності таке спортивне харчування як амінокислоти сприяє регенерації м'язів, відновленню та росту тканин, зокрема й поліпшенню м'язового об'єму, синтезу колагену та еластину, метаболічних процесів. Допомагають у наборі м'язової маси, а також стимулюють обмінні процеси.

Добавки для збільшення сили та витривалості

Креатин і аргінін

Що потрібно знати про спортивне харчування для сили та витривалості? А потрібно знати про дві речовини – кретин і аргінін. Креатин – азотовмісна кислота. Її дію спрямовано на підвищення витривалості організму, збільшення сили. Саме креатин сприяє тому, що організм може впоратися з інтенсивнішими навантаженнями та як наслідок набирає м'язову масу під час тренувань.

Аргінін – амінокислота. Вона бере участь у виробленні окису азоту, дію якого спрямовано на активне відновлення організму після навантажень. Водночас аргінін покращує кровообіг, урівноважує артеріальний тиск під час тренувань і після.

Спортивне харчування – це

Жироспалювальні добавки

L-карнітин

Жироспалювальний спортхарч: що це та для чого він потрібен? У цій галузі в спортсменів також є свої фаворити. Щодо спалювання жиру та поліпшення метаболізму, то в цьому питанні немає рівних L-карнітину або левокарнітину. Для чого ж він потрібен? L-карнітин прискорює транспортування ліпідів для розпаду. Дія L-карнітину спрямована на стимулювання жироспалювальних процесів і захист м'язової маси. Також амінокислота бере активну участь у відновленні м'язів і сприяє підвищенню м'язової сили.

BCAA

BCAA – також спортивне харчування з жироспалювальним ефектом. Це незамінні амінокислоти з розгалуженими бічними ланцюгами. Про ці кислоти (лейцин, ізолейцин і валін) ми вже говорили в ключі незамінних амінокислот у пункті про нарощування м'язової маси. Однак крім цієї функції, ця трійка амінокислот стимулює метаболічні процеси, її споживають у вигляді окремого комплексу як жироспалювальну добавку.

Також як жироспалювачі можуть бути рекомендовані такі добавки як куркумін, екстракт зеленої кави, ягоди годжі з вітаміном С.

Добавки для суглобів і зв'язок

Колаген, цинк, гіалуронова кислота, хондроїтин-глюкозамін – усі ці речовини як харчові добавки використовують для зміцнення та відновлення суглобів після інтенсивних навантажень. Спортивне харчування для суглобів і зв'язок запобігає пошкодженню суглобів, зв'язок і сухожиль, а також сприяє їх швидкому відновленню після механічних травм.

Насамкінець додамо, що паралельно з різними видами спортивного харчування приймають також вітамінно-мінеральні комплекси. Це необхідно з тієї причини, що корисні мікроелементи працюють у зв'язці з протеїнами, амінокислотами, тим самим підкріплюють дію добавок і підсилюють ефект тренувань. До таких речовин належать Омега-3, калій, кальцій, магній, цинк, вітамін С, мелатонін.

Коментарі
Залиште свій коментар
Ваша електронна адреса не буде опублікована

0 800 500 128

*безкоштовні дзвінки по Україні

Графік роботи call-центру:

8:00-20:00 пн-нд