Зміст:
- Корисні властивості риб’ячого жиру
- Форми випуску риб’ячого жиру
- Показання до застосування
- Режим дозування: як правильно приймати риб’ячий жир дорослим і дітям?
- Протипоказання
- Особливості застосування риб’ячого жиру
- Застосування в період вагітності та ГВ
- Здатність впливати на швидкість реакції під час керування автомобілем
- Коли краще приймати риб’ячий жир?
Риб’ячий жир – одна з найбільш популярних харчових добавок. Вона відома вже понад 150 років, її активно застосовують у багатьох країнах світу. Сьогодні риб’ячий жир, купити який можна в будь-якій аптеці, є всебічно вивченим продуктом, а його ефективність у профілактиці широкого спектра захворювань – клінічно підтверджена.
Корисні властивості риб’ячого жиру
Головна цінність риб’ячого жиру – Омега 3 ненасичені жирні кислоти, що мають величезну кількість корисних властивостей. Їм характерна здатність позитивно впливати на різні органи та системи організму людини.
- Для укріплення серцево-судинної системи – ПНЖК Омега-3, що є в риб’ячому жирі, сприяють оновленню клітин, нормалізації артеріального тиску та рівню холестерину, протидіють утворенню атеросклеротичних бляшок та інших судинних патологій.
- Для імунної системи – за даними сучасних досліджень, Омега-3 можуть здійснювати вплив на цитокінову регуляцію запального процесу та зменшувати негативні ефекти гострої фази, а вітаміни A та D у складі риб’ячого жиру мають позитивний вплив на роботу імунної системи, допомагають подолати загрозу вірусних і бактеріальних інфекцій.
- Для нормалізації роботи головного мозку та ЦНС – оскільки ПНЖК Омега-3 беруть участь у біохімічних реакціях, що відбуваються в нейронах, риб’ячий жир сприяє стимуляції процесів нейрогенезу та синаптогенезу, покращує передачу нервових імпульсів, підтримує міграцію нейронів, нормалізує сенсорні, моторні та поведінкові функції.
- Для підтримання репродуктивної системи організму та відновлення гормонального балансу – особливо, для жіночого організму. Вживання риб’ячого жиру допомагає нормалізувати менструальний цикл і кровопостачання репродуктивних органів. У вагітних жінок – знижує ризик передчасних пологів, здійснює позитивний вплив на формування плоду, а в період менопаузи – запобігає розвитку остеопорозу та новоутворень молочної залози.
- Для покращення зору та захисту здоров’я очей – завдяки високому вмісту вітаміну A, забезпечує достатнє утворення пігменту родопсину, що відповідає за функцію сутінкового зору. Окрім цього, риб’ячий жир сприяє нормальному виробленню слізної рідини, підтримуючи здоров’я рогівки та кон’юнктиви, корисний для захисту сітківки від руйнівного впливу вільних радикалів.
- Для покращення стану суглобів, шкіри, нігтів, волосся – завдяки протизапальним та імуномодулюючим властивостям, буде ефективним для профілактики та комплексної терапії запальних і дистрофічних патологій у суглобах. Окрім того, добавки з риб’ячим жиром допомагають покращити обмін речовин і роботу травної системи організму, сприяють підвищенню пружності шкіри, покращують синтез колагену, нормалізують виділення шкірного сала.
Форми випуску риб’ячого жиру
Сучасні фармацевтичні бренди отримують риб’ячий жир із тканин тіла жирних порід риби й інших мешканців морських глибин – акул, скатів. Найкращою сировиною вважають різновиди риб із найкоротшим життєвим циклом, оскільки в них не встигають накопичуватися токсини.
Виробники найчастіше пропонують лише дві форми випуску риб’ячого жиру: рідку або в капсулах.
- Рідка форма риб’ячого жиру – коштує дешевше капсул. Проте, має характерний смак і запах, ставлення до якого неоднозначне.
- Капсули з риб’ячим жиром – на відміну від рідкого препарату, цілком нейтральні та більш зручні для вживання.
- У форматі жувальних пастилок із фруктовим смаком – для дітей.
Отже, споживачі можуть обирати ту форму, що буде найбільш зручною. Важливо, щоб риб’ячий жир був свіжим та якісним. Проте є нюанс, про який важливо знати. Харчова добавка у форматі капсул краще зберігає корисні властивості ПНЖК, запобігаючи їхньому окисленню. Якщо ви придбали рідкий риб’ячий жир, зберігайте його в темному прохолодному місці.
Показання до застосування
Важливо розуміти, що вживати риб’ячий жир потрібно за рекомендацією лікаря. Найчастіше таку добавку призначають для:
- комплексного лікування та профілактики артриту;
- профілактики захворювань коронарної артерії;
- прискорення регенерації тканин після травми;
- покращення когнітивних функцій, особливо, у похилому віці;
- вагітних жінок;
- дітей і підлітків – для профілактики патологій опорно-рухового апарату та підвищення імунітету.
Режим дозування: як правильно приймати риб’ячий жир дорослим і дітям?
Режим вживання добавок, що містять риб’ячий жир, залежить від вмісту Омега- 3, добова норма – від 250 до 1000 мг. Для дітей такі рекомендації щодо вживання риб’ячого жиру:
- у віці до 1 року – до 500 мг;
- у віці до 3 років – 700 мг;
- у віці 4-8 років – до 900 мг;
- у віці 9-13 років – 1000-1200 мг;
- у віці 14-18 років і дорослим пацієнтам – до 1600 мг.
Протипоказання
Риб’ячий жир і біодобавки, що містять цей продукт, протипоказані людям, у яких алергія на рибу та морепродукти. Це може статися:
- якщо підшлункова залоза не виробляє в достатній кількості ферментів, необхідних для засвоєння складників певного продукту;
- якщо мають місце неспецифічні аутоімунні процеси в кишківнику;
- якщо в людини присутній ген "довгожителів", завдяки якому Омега-3 формуються в організмі.
Особливості застосування риб’ячого жиру
Для певних категорій споживачів є низка особливих вимог і рекомендацій, пов’язаних із застосуванням риб’ячого жиру.
Застосування в період вагітності та ГВ
У період вагітності потреба в Омега 3 зростає приблизно на третину, оскільки цю харчову добавку використовують для формування та розвитку організму дитини. Найчастіше лікарі рекомендують вживати риб’ячий жир у другому та третьому триместрі, щоб знизити ризик тромбозу. Тривалість мінімального курсу – один місяць. Після цього можна зробити паузу впродовж місяця та знову повторити курс.
Під час лактації рекомендують також місячний курс риб’ячого жиру. Оптимальне дозування – не більше однієї чайної ложки рідкого препарату. Під час такого курсу варто знизити жирність їжі та уважно спостерігати за станом дитини.
Здатність впливати на швидкість реакції під час керування автомобілем
Вживання риб’ячого жиру покращує нейронні зв’язки та швидкість реакції, підвищує мозкову активність і здатність приймати правильне рішення в умовах стресу. Окрім цього, він сприяє покращенню зору, особливо в сутінках. Завдяки Омега 3 та вітамінам, що містять такі харчові добавки, зміцнюється витривалість організму. Отже, такі харчові добавки будуть корисними для тих, хто багато часу проводить за кермом.
Коли краще приймати риб’ячий жир?
Зазвичай біодобавки з риб’ячим жиром рекомендують приймати вранці та ввечері. Зручніше робити це до сніданку або вечері. Проте приймати препарат можна й разом із їжею. Капсули рекомендують якомога швидше ковтати та запивати великою кількістю води, аби вони не встигли розтанути в ротовій порожнині.
В інтернет-магазині "Рідні Медтехніка" ви знайдете широкий асортимент біоактивних добавок на основі риб’ячого жиру, орієнтованих на різні групи споживачів – для дітей і підлітків, вагітних жінок, осіб похилого віку. Ми пропонуємо високоякісні сертифіковані препарати за оптимальною ціною, з доставкою по Україні.