У цій статті ми зібрали тільки фактаж, проаналізувавши безліч інформаційних ресурсів, стосовно коронавірусу, що давно вийшов за межі Китаю. Отже, що потрібно знати?
Наприкінці минулого року в китайському місті Ухань було зафіксовано спалах пневмонії, яку спричинив раніше невідомий збудник. Пізніше було виявлено, що причиною небезпечної хвороби є новий коронавірус. Відомо, що випадки захворювання пов’язані з торгівлею на уханському ринку, де продавали рибу, тварин і птахів. Згодом ринок закрили та продезінфікували. Але кількість хворих на вірус суттєво збільшувалася.
Місто Ухань, до речі, одне з найбільших міст Піднебесної, воно є великим торговельним і промисловим осередком, розташоване в провінції Хубей, що в центральній частині КНР. Місто, яке роками вабило туристів своєю архітектурою, кухнею, природою й привітними людьми, сьогодні ізольоване від світу внаслідок вбивчого вірусу.
Коронавірус – це назва цілої родини вірусів, які отримали свою назву від специфічної форми. Раніше він асоціювався здебільшого із захворюваннями тварин, але в результаті було з’ясовано, що коронавірус може вражати й людей.
Симптоми коронавіруса
Переважно коронавірус передається від тварин до людей. Проте китайські вчені наголошують, що вірус може передаватися і від людини до людини. Підступність вірусу виражена тим, що спершу він може мати кишкову форму, а згодом перейти у респіраторну. Проте, перехворівши раз, людина, найімовірніше, матиме імунітет до вірусу.
Серед симптомів вірусу зафіксовано:
- гарячку;
- кашель;
- нудоту;
- діарею;
- головний біль;
- кон’юктивіт;
- відчуття стиснення в грудях;
- загальну слабкість.
Хвилюватися чи ні?
Фахівці з Гарвардської медичної школи запевняють: якщо ви тісно не контактували з кимось, у кого є коронавірус, – зокрема з мандрівниками з Китаю (Ухань), ви, ймовірно, будете в безпеці. В Україні випадків захворювання цією небезпечною хворобою поки не зафіксовано. В аеропорту "Бориспіль" перевіряють усі рейси з Китаю.
Експерти вважають, що в зоні ризику – люди зі слабким імунітетом. Проте було зафіксовано випадки смерті молодих людей без хронічних та інших захворювань. Основне занепокоєння викликає діапазон вираженості симптомів: деякі люди мають легкі симптоми, інші – тяжко переносять захворювання, в окремих випадках – із летальними наслідками. Це ускладнює встановлення справжньої кількості заражених та швидкості передавання вірусу від людини до людини.
Якщо людина вже захворіла, то одужання здебільшого залежить від імунітету, – повідомляють лікарі. Поки відомо, що більшість померлих унаслідок зараження вірусом мали проблеми зі здоров’ям, зокрема, слабкий імунітет.
Як запобігти цій небезпечній хворобі та яких заходів необхідно вжити – читайте далі ТУТ.