Як правильно ходити на милицях: техніки та рекомендації

24.05.2024 19.06.2024
866
Переглядів: 866

Зміст:

Милиці – зручний та ефективний пристрій, використання якого допомагає перерозподілити навантаження під час травм, хронічних і гострих захворювань нижніх кінцівок. Як підібрати милиці? Як правильно ходити на милицях? Як правильно тримати милиці та не припуститися типових помилок, безпечно пересуватися взимку або підійматися сходами?

Милиця підлокітна MEDOK, алюмінієва 02-032

Різновиди милиць та їхні особливості

Милиці можна вважати одним із найдавніших засобів реабілітації під час травм або різного роду фізіологічних порушень, захворюваннях або ураженнях опорно-рухового апарату. Вони допомагають перенести вагу тіла з нижніх кінцівок на верхні, забезпечують можливість самостійно пересуватися. Як навчитися ходити на милицях? Чи складно це робити?

Процес навчання ходьби на милицях та адаптації до такого допоміжного засобу пройде успішно, якщо милиці вибрані правильно та цілком відповідають потребам пацієнта. Під час їхнього вибору важливо дотримуватися індивідуального підходу, враховувати параметри тіла та фізичний стан людини. Є два основних різновиди милиць: пахвові та з опорою під лікоть. Для виготовлення пахвових моделей використовують деревину або міцний і легкий сплав на основі алюмінію.

Милиця пахвова MEDOK, дерев'яна 02-002

  • Металеві вироби – довговічні та легкі, важать не більш ніж два кілограми. Максимальне допустиме навантаження – до 150 кг, залежно від моделі.
  • Традиційні дерев’яні вироби вагою до 4 кг також мають свої переваги, оскільки краще підходять для осіб із великою вагою тіла. Окрім цього, вони ніколи не бувають холодними на дотик.

Пахвові моделі – допомагають повністю перенести навантаження з хворої або травмованої кінцівки на руки та плечовий пояс. Складаються з двох планок, що внизу поєднуються та завершуються нековзним намиличником. Їх використовують у період ранньої реабілітації після операції, коли пацієнту потрібна максимально надійна опора. Верхня перекладина має м’яку накладку, що запобігає натиранням.

Користуватися такими милицями нескладно, але лікарі не рекомендують робити це на постійній основі, оскільки опора на пахвову перекладину може спричинити оніміння рук і біль у ділянці плечей. Оптимальний період використання – до двох місяців.

Під час замовлення пахвових милиць, потрібно знати свій зріст, а також – відстань під підлоги до пахвової западини, за умови, що на вас зручна пара взуття, яку носите найчастіше.

Основні переваги пахвових милиць:

  • простіше утримувати баланс тіла;
  • короткий період адаптації;
  • можливість зупинитися та дати відпочинок рукам.

Серед недоліків таких виробів експерти зазначають більш складний, у порівнянні з ліктьовими милицями, процес пересування сходами. Окрім того, у разі неправильного регулювання за висотою, виникає ризик затискання нервово-судинного каналу та лімфовузлів, що може призводити до тимчасової втрати чутливості.

Під час використання ліктьових милиць, опирання здійснюють на лікті та кисті. Отже, такі вироби підходять тим, хто може утримувати вагу тіла руками та здоровою ногою.

  • Одна з найважливіших переваг ліктьових милиць – суттєве розширення можливостей пацієнта. З ними зручніше пересуватися сходами, долати бордюри.
  • Вони краще поєднуються з ортопедичними конструкціями.
  • Легкі та компактні, їх зручно транспортувати та зберігати.
  • Підходять для людей старшого віку й ослаблених пацієнтів, як додаткова опора.
  • Допомагають здійснювати прогулянку, підійматися та спускатися сходами.

Важливо розуміти, що такі моделі потребують досить розвиненого плечового поясу. Вони не підходять для осіб із надмірною вагою тіла, їх не використовують після ампутації.

Як підготувати милиці до використання

Перш ніж навчитися ходити на милицях, їх потрібно належним чином підготувати до використання. Сьогодні найбільшу популярність мають регульовані моделі, що дають змогу максимально точно підігнати милиці до параметрів вашого тіла.

Придбали пахвові милиці? Перевірте, чи правильно вони налаштовані. Якщо це так, їхня верхня частина має бути розташована на 4-5 см нижче пахвових западин, держак має знаходитись на рівні верхньої частини стегон. Якщо милиці підігнані правильно, ваші руки злегка зігнуті в зручному положенні.

За умови правильного налаштування ліктьових милиць, фіксувальна манжета милиці, розташованої паралельно нозі, має бути на відстані 5-10 см від ліктя. Спробуйте зробити декілька кроків, щоб знайти найбільш зручне положення манжети для балансу та втримання рівноваги тіла. Лише тоді, коли милиці підігнані під ваш зріст, можна починати опановувати техніку ходьби на милицях.

Вчимося ходити на милицях: правильна постановка та принципи ходьби

Найбільш поширена ситуація в разі складних травм або захворювань нижніх кінцівок – це декілька етапів реабілітації. Зазвичай, на першому етапі пацієнту рекомендують використання пахвових милиць. Пізніше, коли на хвору кінцівку можна буде дати мінімальні навантаження, з’явиться можливість перейти до використання ліктьових моделей.

  • Перш ніж розібратися, як ходять на милицях, варто обрати зручне взуття. Краще, якщо це буде звична, уже розношена пара, що добре фіксується на ступні та не натирає.
  • Не менш важливий нюанс – майданчик для навчання. У квартирі попросіть прибрати з дороги ковзкі килимки, зайві меблі, електродроти й інші непотрібні предмети.
  • Ідеальний варіант майданчика має бути із шорстким, твердим покриттям. Ямки, трава або пісок можуть стати причиною падіння.

Техніки ходьби на милицях

Перед тим, як навчитися ходити на милицях і для правильного пересування з їхньою допомогою, важливо дотримуватися такого алгоритму:

  1. Перш ніж почати рух, доведеться піднятися з ліжка, крісла або стільця. Милиці мають бути з боку ураженої кінцівки. Візьміться за них зсередини, одну милицю передайте в другу руку. Обіпріться, випряміть пошкоджену кінцівку й обережно підводьтеся.
  2. Коли ви стоїте, милиці мають займати вертикальне положення. Ширина між плечовими накладками має бути достатньою, щоб між ним помістився тулуб. Долоні тримайте на опорі.

Для тих, хто лише опановує такий спосіб пересування, можна спробувати техніку ходьби на милицях, коли пацієнт спершу переставляє милиці на довжину кроку, а потім переносить на них вагу тіла, спираючись на руки. Лише після цього можна підтягти спершу хвору, а потім – здорову ногу.

Основний опір на милиці має здійснюватися долонями, завдяки напруженню м’язів рук. Намагайтеся не надто стискати перекладину, оскільки це може призвести до оніміння пальців та судом. Голову потрібно тримати прямо, а тіло – у максимально рівному положенні, не згинаючи спини.

Ходьба з опорою на одну ногу

Зазвичай після перелому або операції на суглобі, пацієнту доводиться вчитися, як правильно ходити на милицях на одній нозі. Алгоритм дії тут досить простий, розібратися з ним нескладно. Ключове правило – розташування хворої кінцівки на рівні опорних елементів милиць. Готові? Тоді починаємо ходити на милицях!

  1. Встаньте рівно, спираючись на милиці.
  2. Починати крок потрібно зі здорової ноги, травмована має бути на одному рівні з опорами.
  3. Наступний рух – переміщення травмованої ноги одночасно з милицями.

Для надання тілу більшої стійкості, рекомендують злегка розвести милиці в сторони, щоб забезпечити тілу більшу ділянку опори.

Ходьба з опорою на обидві ноги

Коли лікар дозволить поступово давати дозовані навантаження на травмовану кінцівку, ви можете злегка спиратися на неї під час ходьби з милицями. Лікарі рекомендують робити це таким чином:

  1. Зайняти вихідне положення, спираючися на милиці та здорову ногу.
  2. Потрібно одночасно винести милиці разом із травмованою ногою приблизно на пів кроку.
  3. Поставивши хвору кінцівку на милиці в одну лінію, перенесіть на них вагу тіла.
  4. Підтягніть здорову ногу та почніть із пункту 2.

Як ходити з однією милицею? Таке питання постане на подальшому етапі реабілітації. У такому разі милицю тримають із боку здорової кінцівки. Це необхідно, аби змістити центр ваги та розвантажити уражену кінцівку. Під час ходьби рух милицею роблять одночасно з кроком травмованою ногою.

Як ходити на милицях сходами?

Сходи залишаються необхідною, але небезпечною перешкодою для хворого. Отже, важливо знати, як правильно ходити на милицях сходами під час перелому або в разі іншої травми. Адже нове падіння в такій ситуації може стати надзвичайно небезпечним. Варто запам’ятати важливу умову безпечного підйому або спуску. Милиці тримають разом однією рукою, а іншою спираються на поручні.

Під час підйому.

  • Встановіть здорову ногу на сходинку вище.
  • Перенесіть сюди пошкоджену ногу.
  • Перенесіть милиці на наступну сходинку.

Спуск потребує дотримуватися такого алгоритму.

  • Перемістіть милиці на сходинку нижче.
  • Перенесіть на неї травмовану ногу.
  • Завершіть маневр переміщенням здорової ноги.

Як правильно ходити на милицях взимку

Милиця підлокітна MEDOK із протиковзною системою, алюмінієва MED-02-035

У зимовий період, коли на вулиці слизько, вірогідність падіння та перелому зростає в декілька разів. Як ходити з милицями в зимовий період? Щоб зробити своє переміщення в таких умовах максимально безпечним, перед виходом на вулицю, вкриту снігом, не зайвим буде перевірити цілісність гумових намиличників. За можливості, краще обрати намиличники, оснащені металевими шипами.

Ось ще декілька порад, що стануть у пригоді в ситуації, коли треба зрозуміти, як правильно ходити з милицею з протиковзною системою.

  • Підбирайте взуття за розміром. Підошва має бути нековзною та стійкою.
  • Рухайтеся невеликими кроками.
  • Наявність світловідбивачів на одязі та милицях підвищить рівень вашої безпеки.
  • Заздалегідь заплануйте маршрут якомога далі від слизьких місць і проїжджої частини.
  • Рюкзак замість сумки особливо актуальний, коли під ногами слизько. Звільнивши руки, вам буде простіше тримати рівновагу.

Додаткові поради

Окрім загальних рекомендацій, як користуватися милицями, є декілька додаткових правил, що допоможуть полегшити процес і зробити його максимально безпечним.

  • Ретельно обирайте милиці, налаштуйте їх під ваш зріст.
  • Насамперед уважно слідкуйте за дорогою, обережність та уважність допоможуть вам уникнути будь-яких, навіть незначних перешкод.
  • Не поспішайте, час від часу робіть зупинки для відновлення сил. В іншому разі виникає ризик перенапруження та навіть пошкодження м’язів.
  • Якщо довелося довго ходити, корисно буде влаштувати для ніг сеанс масажу, щоб розслабитися та забезпечити активне відновлення м’язової тканини.
  • Обирайте максимально зручне, достатньо розношене взуття з вираженим протектором, на низькому підборі.
  • Особисті речі краще носити в зручному рюкзаку, що надійно тримається на спині, на двох лямках.
  • На перших етапах адаптації до використання милиць попросіть про допомогу рідних і близьких.
  • Переконайтеся, що на підлозі немає небезпечних перешкод, на яких ви часто не звертаєте уваги. Спіткнутися можна, навіть за куточок килима або іграшку.
  • Підлога має бути не лише вільною від зайвих перешкод, але й чистою та сухою.
  • Щодня перевіряйте стан намиличників і змінюйте їх своєчасно в разі необхідності.

Ходіння милицях: яких помилок треба уникати

У разі необхідності, кожна людина здатна навчитися правильно та безпечно користуватися милицями під час реабілітації після травми або операції. Під час вибору певної моделі краще дотримуватись рекомендацій досвідченого лікаря. Виконуючи його поради, ви зможете уникнути небезпеки, якщо модель, яку ви придбали, виявиться для вас не надто зручною.

Ось декілька порад, що допоможуть уникнути типових помилок під час використання милиць.

  • Дивитися найкраще вперед, а не під ноги.
  • Для перших прогулянок треба обирати добре знайомі локації.
  • Намагайтеся утримувати вагу тіла завдяки м’язам рук, а не пахви.
  • Коли маєте можливість обирати, куди сісти та відпочити, краще обирати меблі з підлокітниками – так вам буде зручніше піднятися без сторонньої допомоги.
  • Коли милиці не використовують, краще перевернути їх так, аби вони спиралися на верхню перекладину.

Та головне – не падайте духом і наберіться терпіння. Усім відомо, що перші кроки після травми або операції – найскладніші. Пройде зовсім небагато часу, й ходіння на милицях буде менш складним, допоможе зберегти мобільність і самостійність.

Окрім того, варто пам’ятати, що в нашому інтернет-магазині представлений відмінний асортимент усіх видів милиць для дітей і дорослих пацієнтів за доступними цінами, з докладним описом і переліком усіх параметрів. Щоб забезпечити безпечне пересування в зимовий період, ви можете придбати знімні намиличники, оснащенні шипами.

Отже, ви завжди можете обрати оптимальну модель милиць та додаткових аксесуарів і замовити її онлайн у нашому каталозі. Ми пропонуємо високоякісні сертифіковані товари, забезпечимо зручний спосіб оплати та доставки до будь-якого регіону України. За необхідності, ви можете скористатися допомогою онлайн-консультантів, щоб отримати більше інформації про обраний різновид товарів. Бережіть себе та будьте здорові!

Коментарі
Залиште свій коментар
Ваша електронна адреса не буде опублікована

0 800 500 128

*безкоштовні дзвінки по Україні

Графік роботи call-центру:

8:00-20:00 пн-нд