Артеріальна гіпертензія – одна з найбільш актуальних проблем сучасної медицини, пов’язана з високим ризиком небезпечних ускладнень, що загрожують життю пацієнта. Для контролю рівня артеріального тиску особам із групами ризику варто завжди мати під рукою пристрій для вимірювання тиску – тонометр. В інтернет-магазині "Рідні Медтехніка" ви можете сучасний автоматичний тонометр купити за найкращою ціною, з доставкою за вказаною адресою.

Принцип роботи автоматичного тонометра
Робота автоматичного тонометра відбувається в такий спосіб:
- На руку користувача треба надягти манжету й щільно зафіксувати на передпліччі на 2 см вище ліктьового суглоба. Переважно вимірюють тиск на лівій руці, проте допускається і вимірювання на правій.
- Далі на апараті необхідно натиснути кнопку "Старт". Після цього пристрій самостійно (завдяки вбудованому компресору) наповнює манжету повітрям, щоб перетиснути артерії.
- Електронний тонометр самостійно зчитує коливання повітря в манжеті, відстежуючи, коли артерія перетиснута, коли кровотік починає відновлюватися (верхній артеріальний тиск) і коли він повністю відновлений (нижній артеріальний тиск). Для цього спочатку манжета перетискає артерію, а потім прилад поступово знижує тиск повітря в манжеті. У процесі цього і йде відстеження коливань повітря, які виникають під дією пульсації кровотоку в артерії.
- Після цього отримані й оброблені дані прилад виводить на дисплей, а манжета автоматично здувається.
Отже, вимірювання артеріального тиску за осцилометричним методом – це реєстрація коливань тиску повітря в манжеті тонометра. Ці коливання (осциляції) виникають у результаті коливань кровотоку в перетиснутій ділянці артерії. За допомогою електронної схеми пристрою показники системи перетворюються на електричні сигнали. Автоматична система аналізує їх і відображає в цифровому вигляді на екрані пристрою.
Переваги автоматичних тонометрів
Сьогодні користувачі прагнуть купити тонометр автоматичний, який на відміну від механічної моделі практично не потребує втручання пацієнта або медичного працівника в процес вимірювання тиску. Усе, що вам потрібно – це правильно зафіксувати манжету та натиснути кнопку. Отже, головні переваги використання автоматичного електронного пристрою – це зручність і простота користування.
Інші переваги автоматичного тонометра:
- точність результату. Автоматичне керування процесом нагнітання повітря та спуску манжети зменшує вірогідність помилки під час вимірювання;
- компактність. На відміну від механічних моделей, користування автоматичним тонометром не потребує застосування фонендоскопа. Пристрій зручно брати із собою в тривалі подорожі, відрядження;
- одночасно з вимірюванням тиску пристрій показує значення пульсу;
- завдяки вбудованій пам’яті, пристрій зберігає результати попередніх вимірювань. Це дає змогу відстежувати показники тиску в динаміці, зрозуміти, як організм реагує на призначення нових ліків;
- наявність додаткових функцій – виявлення аритмії, можливість синхронізації з мобільними додатками для оброблення даних.
Важливо пам’ятати, що тонометри потребують для роботи джерела енергії. Це можуть бути батарейки та вбудований акумулятор. Окрім того, ви можете купити автоматичний тонометр з адаптером. Такий пристрій працює від розетки побутової електромережі.

Критерії вибору електронного тонометра
Цілком очевидно, що тонометр автоматичний або напівавтоматичний купити не складно, адже сучасні виробники пропонують величезну кількість різноманітних моделей у широкому ціновому діапазоні. Найдорожчі моделі – тонометри автоматичні. Саме тому дуже важливо врахувати будь-які деталі та нюанси, адже йдеться про здоров’я. До вашої уваги декілька рекомендацій, що допоможуть вам швидко та безпомилково визначитися з вибором моделі.
- Тип манжети. Манжета, яку надягають на плече, забезпечує вищу точність результату. Вона надійніша, але вимагає правильної фіксації. Манжета на зап’ясток зручна та компактна, але може давати похибку, особливо, у разі неправильного положення руки або за наявності аритмії.
- Розмір манжети. Манжета повинна відповідати обхвату плеча або зап’ястка. Використання замалої або завеликої манжети може спотворювати результати вимірювань тиску. Зазвичай розмір манжети виробник позначає на пакуванні або в інструкції.
- Додаткові функції та можливості. До цієї категорії входять пам’ять для зберігання попередніх вимірювань, розрахунок середнього тиску, індикація помилок вимірювання, підсвічування дисплея, підключення до смартфона або комп’ютеру.
- Якість і гарантія. Найкращим рішенням буде купити автоматичний тонометр від перевіреного виробника, продукція якого має гарантію ремонту та сервісного обслуговування. Не зайвим буде ознайомитися з відгуками інших покупців на модель, яку ви обрали.
- Живлення від батарейок, мережі, USB-кабелю. Автоматичні тонометри на відміну від механічних пристроїв потребують джерела живлення. Тонометри автоматичного типу переважно мають два способи живлення: вони працюють від пальчикових батарейок і від електричної мережі. Це підвищує зручність використання апаратів у приміщенні, транспорті.
- Людям з ослабленими зором краще купити автоматичний тонометр зі звуковим супроводженням.
- Для людей, що страждають від аритмії найкраще підійдуть моделі з функцією розрахунку середнього тиску й індикацією аритмії.
- Для людей, що ведуть активний спосіб життя та займаються спортом, зручним варіантом стане використання зап’ястного тонометра. Його компактність і невелика вага дають змогу брати пристрій на тренування та швидко поміряти тиск.
- Особам старше 40 років краще обирати плечові моделі, що забезпечують підвищену точність вимірювань. Чому? Приблизно в цьому віці стінки судин ущільнюються, що призводить до похибки під час вимірюванні тиску.
Хто користуватиметься електронним тонометром? Це ще одне важливе запитання, на яке потрібно відповісти під час вибору пристрою для вимірювання тиску.
- Уся сім'я. У такому разі краще віддати перевагу плечовим тонометрам із простим функціоналом і універсальною манжетою діаметром 22-36 см.
- Люди похилого віку. Тонометри автоматичні для літніх людей також варто вибирати з мінімальним функціоналом, великим дисплеєм і живленням від батарейок і мережі.
- Діти. Для вимірювання тиску в дітей підходять як зап'ястні тонометри, так і автоматичні тонометри з манжетою на плече. У цьому разі важливо вибирати манжету з діаметром до 22 см для точності вимірювань.
- Люди з серцево-судинними захворюваннями. Тут вибір тонометра залежить від уподобань користувачів, проте важливо брати до уваги наявність функції виявлення аритмії.
- Користувачі до 35-40 років. Активним людям до 40 років без захворювань серця відмінно підійдуть портативні зап'ястні тонометри.

Як правильно користуватися автоматичним тонометром
Автоматичні тонометри, на відміну від механічних, не потребують спеціальних навичок у використанні та суттєво спрощують процес вимірювання артеріального тиску. Однак, є декілька рекомендацій, які допоможуть підвищити точність отриманого результату.
- Бажано не пити й не їсти за півтори години до процедури. Після їжі організм витрачає значну енергію на процес травлення, вироблення необхідних гормонів і ферментів. Тому тиск може тимчасово знизитися.
- Не варто приймати душ за пів години до процедури вимірювання тиску. Гаряча вода підвищує, а прохолодна – знижує показники артеріального тиску.
- Не варто вимірювати тиск відразу після тренування, оскільки від фізичного навантаження тиск, у будь-якому разі, буде підвищеним.
У нашому інтернет-магазині ви знайдете великий вибір сучасного медичного обладнання від перевірених виробників за найкращими цінами. Просто зараз переходьте в каталог, щоб електронний тонометр купити всього в декілька кліків. І пам’ятайте: ретельний контроль артеріального тиску та відповідальне ставлення до власного здоров’я допоможе вам або вашим близьким уникнути загострення небезпечної хвороби.