Рециркулятор бактерицидний – один із різновидів обладнання для знезараження повітря, його безпечно застосовувати в присутності людей і тварин. У процесі роботи повітря з приміщення потрапляє всередину металевого корпусу, звідки після впливу ультрафіолетових ламп, виводиться назовні вже знезараженим. В інтернет-магазині "Рідні Медтехніка" ви можете купити бактерицидний рециркулятор для офісу, медичного закладу або домашнього використання.
Головною особливістю бактерицидного рециркулятора (наприклад, на відміну від озонових кварцових ламп) є те, що після його використання провітрювати приміщення не потрібно; ба більше – ним можна користуватися, не покидаючи приміщення, адже повітря є абсолютно нешкідливим для організму людини. Особливо це важливо в місцях великого скупчення людей, де необхідна регулярна дезінфекція: лікарні, школи й дитячі сади, офіси, кафе та ресторани, салони краси, фітнес-зали, магазини, підприємства – бактерицидний рециркулятор можна повісити в будь-якому місці без обмежень.
Важливо вказати, що повітря, оброблене рециркулятором, практично не має ніякого запаху, ним комфортно дихати й немає відчуття "медичної стерильності", як, наприклад, від кварцової лампи, адже на відміну від неї ультрафіолетовий рециркулятор – це прилад закритого типу, при роботі якого озон виробляється в нешкідливій для людей кількості.

Різновиди бактерицидних опромінювачів (рециркуляторів)
За принципом роботи бактерицидний ультрафіолетовий опромінювач закритого типу схожий до аналогів опромінювачів відкритого типу, які також у процесі роботи знезаражують повітря. Проте, завдяки двом особливостям, рециркулятори повітря є більш безпечними у використанні.
- Закритий корпус не пропускає назовні УФ-промені, які в певному діапазоні є шкідливими для очей і шкіри. Отже, рециркулятор повітря закритого типу виключає можливість прямого контакту з випромінюванням і відмінно підходить для застосування в присутності людей.
- У бактерицидних рециркуляторах використовують безозонові лампи. Їхні колби виготовляють зі скла, що не пропускає УФ-промені в короткохвильовому діапазоні. Це важливо, оскільки саме короткохвильовий діапазон УФ-променів запускає процес утворення озону, тривале вдихання якого погіршує самопочуття та негативно впливає на здоров’ї.
Сьогодні на ринку медичного обладнання представлені різні варіанти рециркуляторів повітря, що відрізняються за такими показниками:
- потужність вентиляторів;
- характеристики УФ-ламп;
- кількість ламп.
Рециркулятори поділяють на декілька типів – залежно від конструкції та сфери застосування:
- Медичні та побутові пристрої. Рециркулятор медичний – це повнорозмірний прилад, з потужним вентилятором і декількома лампами. Пристрій має лаконічний дизайн. Рециркулятор домашній зазвичай менш продуктивний, зате більш компактний.
- За місцем розташування розрізняють настінні, стельові та підлогові пристрої.
- Рециркулятори навісні, що можуть бути в пласкому корпусі, монтують за допомогою кріплень на задній панелі пристрою.
- Підлогові рециркулятори для стійкості мають ніжки або колеса для зручного переміщення.
- Стельові рециркулятори – практично не помітні в інтер’єрі, підходять для монтування в стельові панелі або підвісні стелі.
- Стаціонарні та пересувні бактерицидні рециркулятори. Стаціонарні рециркулятори бактерицидні – монтують на стелі або стіні, мобільні – легко переміщувати в приміщенні, вони підходять для тимчасового застосування.
- Розрізняють повнорозмірні та портативні моделі рециркуляторів повітря. Портативні пристрої призначені для побутового використання, часто оснащені акумуляторами, отже, – підходять для приміщень, у яких електропостачання немає.
Основними особливостями приладу є те, що він:
- знищує до 99% небезпечних мікроорганізмів: звичайно ж, ефективність роботи рециркулятора залежить від площі оброблюваного приміщення, кількості людей, які перебувають у ньому, а також часу роботи самого приладу;
- має низький рівень шуму;
- практично не виділяє сторонніх запахів;
- час роботи однієї лампи – близько 8000 годин, тому якщо рециркулятор вмикати кожен день по 8 годин, то лампи вистачить приблизно на 2,5 року.
Інструкція як правильно користуватися рециркулятором?
Ефективність очищення повітря від небезпечних вірусів і бактерій значною мірою залежить від правильного застосування бактерицидного рециркулятора.
- Не варто розміщувати бактерицидний рециркулятор повітря поблизу вентиляційного отвору, краще – встановити поблизу вікна або дверей. Напрямок потоку повітря з отвору пристрою має збігатися з природним рухом повітря в кімнаті.
- Не варто спрямовувати вихідний потік повітря на людину, оскільки це може призводити до дискомфорту та стресового стану.
- Слідкуйте, щоб нічого не заважало потраплянню повітря в рециркулятор та виходу повітряного потоку в приміщення.
Частота та тривалість використання пристрою залежить від конкретної ситуації, площі приміщення та інших чинників, що зазначені в інструкції до бактерицидного рециркулятора. Перед обслуговуванням, ремонтом або заміною ламп пристрій необхідно вимкнути.
Який побутовий рециркулятор купити для дому?
Під час вибору побутового рециркулятора, орієнтуйтеся на такі параметри:
- потужність і продуктивність. Для вибору оптимальної моделі потрібно знати кубатуру приміщення, оскільки здебільшого в інструкції до пристрою фігурує саме цей показник. Зазвичай, для домашніх умов вистачає пристрою, потужність якого не перевищує 15-20 Вт;
- категорія приміщення – її можна дізнатися з таблиці в інструкції. Від неї залежить, наскільки високою має бути антибактеріальна активність;
- тип керування: кнопки, сенсор або пульт дистанційного керування;
- кількість ламп для побутових умов – найчастіше від однієї до трьох.

У нашому інтернет-магазині ви можете рециркулятор бактерицидний купити за доступною ціною та з доставкою по Україні. У каталозі "Рідні Медтехніка" ви знайдете великий вибір високоефективних і зручних у застосуванні пристроїв від найкращих виробників за доступними цінами – для вашого комфорту та захисту від небезпечних інфекцій за будь-якої пори року.