Особливості вибору слухових апаратів

26.07.2022 08.03.2024
1897
Переглядів: 1897

Зміст:

Слух – один із найважливіших органів чуття людини, завдяки йому ми сприймаємо, аналізуємо та вивчаємо навколишній світ. На жаль, проблема втрати й зниження слуху на сьогодні є дуже актуальною. Гострі та хронічні контузії вуха супроводжуються дегенерацією, травматизацією та руйнацією клітин (які сприймають звукові подразники), а також порушенням структури акустичного ходу та його складових. Втрата сприйняття звуків може бути як короткочасною (зазвичай унаслідок гострої короткотривалої дії різких або гучних звуків), так і незворотною – у разі довготривалого впливу звуків, вібрації та шуму на орган чуття. Незворотні зміни в структурі звукового аналізатора можуть призвести до повної або часткової втрати сприйняття звукових коливань, що потребують корекції відповідними звукокоригувальними апаратами.

Окрім травм, інфекційних процесів і контузій, втрату слуху можуть провокувати й вікові зміни у звукосприйнятливих структурах, нерідко можна зустріти людину літнього віку, яка скаржиться на глухоту. Тому відразу виникає питання: як допомогти стареньким підібрати слуховий апарат? Як правильно підібрати слуховий апарат? Який слуховий апарат найкраще підійде для дитини? Про різновиди слухових пристроїв і детальну їх характеристику читайте в нашій статті далі.

Звукосприймальний апарат – це ефективний спосіб повернути людині втрачену можливість чути й дати шанс на нормальне життя. Пацієнти з глухотою чи приглуховатістю можуть індивідуально підібрати модель медичного пристрою, вона повністю відповідатиме їхнім потребам. До вибору звукокоригувального апарата треба поставитися дуже відповідально, обов’язково відвідати перед його купівлею лікаря-сурдолога, який детально опише проблему та надасть фахові рекомендації щодо технічних потреб медичного приладу.

Які бувають різновиди слухових апаратів?

За структурою їх поділяють на:

  • завушні – частину апарата розташовують за вухом, частину – у вушній раковині;
  • внутрішньовушні – розташовують усередині вуха, виготовляють індивідуально;
  • внутрішньоканальні – розміщують у слуховому проході, виготовляють строго індивідуально.

Слухові апарати – це спеціально розроблені медичні пристрої, які значно покращують якість життя пацієнтам із глухотою та приглуховатістю. Залежно від рівня ураження слухового аналізатора обирають певну модель і тип апарата. Потрібно чітко розуміти, що самостійно купувати такий пристрій буде некоректно, адже тільки спеціаліст може визначити рівень втрати слуху, підібрати ефективну модель і налаштувати прилад для максимального покращення сприйняття звуків.

За кількістю каналів звукосприйнятливі прилади поділяють на: моноканальні, триканальні, п’ятиканальні, дванадцятиканальні тощо: що більша канальність, то краще сприймається звук.

За типом звукопровідності: кісткова та повітряна.

Попри широкий асортимент слухових приладів і їх доступність у продажу обов’язково треба проконсультуватися з лікарем для безпеки й ефективності.

слуховий апарат: як вибрати

Як вибрати слуховий апарат людині літнього віку в разі різних рівнів втрати слуху?

Ми вже згадували, що вікова глухота в літніх людей веде до значного дискомфорту в їхньому житті та потребує ефективної корекції. Варто пам’ятати, що під час вибору апарата людям старшого віку потрібно враховувати кілька важливих деталей:

  • адекватний рівень корекції звуків;
  • простота й зручність під час експлуатації;
  • наявність інших соматичних захворювань.

Найбільш комфортною в користуванні та носінні для літніх людей вважають завушну модель апарата. Під час підбору лікар визначить рівень зниження слуху на обох вухах (адже він може відрізнятись), розкриє діапазони частот, що потребують корекції, а також врахує всі ваші супутні захворювання й вікові особливості.

Які слухові апарати краще підійдуть дітям?

Навіть незначна втрата слуху в дитячому віці – це серйозна проблема, задля розв’язання якої треба докласти максимум зусиль. Це особлива група пацієнтів, які потребують спеціального догляду та лікування, адже саме в ранньому дитинстві формується мова й вона потребує повноцінної гами сприйняття звуків. Дітям підходять багатоканальні звукосприйнятливі апарати, які проводять звуки в повноцінному діапазоні. Дуже важливо в комплекс лікування залучати сурдологів і дефектологів, вони допомагатимуть дітям адаптуватися до нових звукових частот, аналізувати їх, вивчати та сформувати правильне мовлення, це надважливо для гармонійного розвитку та соціалізації в майбутньому. 

Ми підготували для вас невеличке опитування, яке дасть розуміння, чи маєте ви проблеми зі слухом. Відповідайте "так" або "ні" на такі запитання:

  • Вам часто здається, що люди навколо вас говорять тихо?
  • Чи відчуваєте ви складність у веденні розмови в людних місцях, закладах харчування, де є шумний фон?
  • Ви часто збільшуєте гучність на телефоні, телевізорі чи радіо?
  • Ваші близькі та люди, які вас оточують, роблять вам зауваження, що їм потрібно повторювати те, що вони хочуть вам сказати?
  • Чи зникли для вас щоденні звуки, як-от спів птахів або стук годинника?

Якщо ви відповіли хоча б на одне запитання "так", вам необхідно звернутися до лікаря та перевірити свій звуко-вестибулярний аналізатор.

Пам’ятайте: своєчасна діагностика захворювань – це легке й ефективне лікування в майбутньому!

Коментарі
Залиште свій коментар
Ваша електронна адреса не буде опублікована

0 800 500 128

*безкоштовні дзвінки по Україні

Графік роботи call-центру:

8:00-20:00 пн-нд